1. Haberler
  2. Komando Okulları
  3. Eğirdir Dağ ve Komando Okulu

Eğirdir Dağ ve Komando Okulu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Youtube kanalımıza abone olun: ►https://goo.gl/USTWfS
Whatsapp ve BİP iletişim Numaramız: ►+90 530 850 4500
Asker TV Canlı Yayın: ►http://www.askertv.com/canli-yayin
Instagram: ►https://www.instagram.com/askertv
Facebook: ►https://www.facebook.com/AskerTV
Twitter: ►https://twitter.com/askertv
Telegram: ►https://t.me/askertv
İnternet sitemiz: ►http://www.askertv.com

Eğirdir Dağ ve Komando Okulu’nda komandolarımızın aldığı eğitimler.

(Videodan yazıya otomatik çeviri, yazım ve anlam hataları olabilir):

Geçmişteki klasik savaşlar yerine günümüzde ilgili 1 tehdit algılaması ortaya çıkan nasıl etiketler? Modern harp silah ve araçları da sahip birliklerin yanında özel eğitim görmüş çelik ve hafif unsurlardan oluşan birlikleri olan ihtiyacı artıracak. Türk silahlı kuvvetleri de bu yeni tehdit algılamasında paralel olarak özel eğitim görmüş personel ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bilindiği gibi özel eğitim görmüş birlikte bunun en önemlilerinden biri. Komando birlikleri, komandolar düşmanın tepesine 1 yumruk gibi ileri harekatı kesin sonuca ulaştıracak imkanı niteliktedir. Türk silahlı kuvvetleri’nin komando ihtiyacını karşılayan kurumlardan biridir. Değildir daha kolay da okudu ve eğitim merkezi komutanlığı dağ komando okulu ilk defa ülkemizin coğrafi yapısının gerektirdiği ihtiyaçlar dikkate alınarak dağlık bölgelerde görev yapacak personelin eğitmek maksadıyla 1926 yılında muğla’da da ligde adıyla kuruldu. Dağcılık eğitiminde daha uygun olması nedeniyle 1927 yılında tarihinde değildir, o intikal etti. 1969 yılında ise her eğitim kadın kurulmasıyla dağ komando okulu ve eğitim merkezi komutanlığı hatırla.
TC. Nasıl kurulur? Özel kuvvetler komutanlığı var. 4 duvar ve duydukları personel yetiştirmek olan dağ komando okulu ve eğitim merkezi komutanlığında kıtalardan gönüllü olarak başvuran subay ve astsubayların tabanda 3 sansursuz duyurdu. Bu takımın 1 diğer görebilseydik sınıf okullarında birçok yüksek okullarından mezun olan subay ve astsubaylara komando temel eğitimi vermek için bizim gibi bölücü terör örgütünün eylemlerine başladığı 1984 ten günümüze ülkemizin yoğun bölücü teröre maruz kaldığı dönemde iç güvenlik harekatı, güvenlik önceliğiniz haline geldi. Bu nedenle eğitim merkezinde iç güvenlik harekat bölgesinde görev yapacak subay. Bu dev subay astsubay uzman erbaş erbaş ve erler 3 güvenlik eğitimini alınmakta. Bunlara ilave olarak okulda askeri anlaşmaları çerçevesinde dost ülkenin su bu askeri personellerin kadro eğitimi verilmektedir, işte iç güvenlik harekatının birini arıyorum. Şu günlerde genelkurmay başkanlığı, iç güvenlik harekat bölgesinde görev alacak. Er erbaş, bugün subay ve muvazzaf subay ve astsubay yetiştirme yurdu 700 daha kolay okuyor. Eğitim merkezi komutanlığı personelinin operasyon bölgesine gitmeden önce. Nasıl 1 eğitimden geçtiklerini tanıtmak amacıyla geçtiğimiz günlerde 1 basın turu düzenledi. 26 27/6/2007 tarihleri arasında düzenlenen basın turuna televizyon ve gazetelerin üst düzey yöneticileri, ankara temsilcileri ve savunma muhabiri ile bazı akademisyenler katıldı. 26/6 sabahı genelkurmay başkanlığı karargahında 1 araya gelen basın mensuplarına ilk olarak genelkurmay genel sekreteri tümgeneral salih zeki çolak tarafından idari hususları içeren. Tabii mm. Daha kolaydı. Okulu sadece türkiye nil değil, dünyanın en büyük ve en ileri seviyede eğitim merkezi gidiyorsun. 1 aradan sonra düzenlenen basın yoluyla kapılarını medya yeniden açan kemal doğulu da basın mensupları önce eğitim merkez komutanı tuğgeneral serdar ekizoğlu tarafından birlik tarihler ve gezi programı hakkında detaylı olarak bilgilendirildi. Yaklaşık yarım saat süren bilgilendirme toplantısında turan ise üçüncü oldu. Komutanlıkta nasıl üretiliyor? Çarpıcı örneklerle anlattı. Dizinin sona ermesiyle basın turunun en koyacağına dakikaları da başlamış oldu. Onlar terör örgütünün korkulu rüyası, komandolar asker, önce adam açık mavi böyle giydikten sonra 2 buçuk aylık zorlu 1 iç güvenlik yönetiminden geçiyorlar. Burdur dağ komando okulu ülkelerinde inşa ediyor. 200 kilometre karelik 1 alan terörle mücadelenin ağırlıklı olarak sürdürüldüğü belediye güneydoğu anadolu bölgesinin benziyor. Hadi koşulları, bitki örtüsü, kayalıklı harekete gelir. Adeta film seyrediyorum.
Okuldaki kursiyerler kurs başlangıcında ve daha sonra belli aralıklarla fiziki gelişim seviyorum. Ölçülmesi maksadıyla rezerv spor toto süper tabi tutuluyor. 1 spor testi için aldım. Peki markets? Baba koşusu suyunda bu 2400 metreden oluşuyor.
Bunu daha kemal doğulu. Gülden taş yağacak. Eğitim dışarıda yapılacak parolası ile ülkemizin yüzde 96 sı arazide uygulamalı olarak gerçekleştiriliyor.
Ne lazımsa gerçekleştirilen mümkün. Bunun yüzde 60 ı ve gerçek mücahide ediyor. Bununla birlikte türkoloji gelişmeler yakından izleniyor ve üzülen kurucu beraber mümkün programı daha geliyor. Eğitimler koşulda terörle mücadele için yetiştirilen personel, diğer nato ülkelerinin seçkin ve bu durumdan daha iyi ve daha fazla mümkün görünmüyor duyurdu. Komando temel ilkesi as konusu. 155 gün sürüyor. Diğer ülkelerde ise bu eğitimin süresi 61 günle sınırlı. Burada iç güvenlik eğitimi veren bütün subaylar, iç güvenlik harekat bölgesinde takımda bölük komutanlığı astsubay varsa yusuf bey takıma subaylığı görevini yapmış ve çatışma tecrübesi olan personelden oluşuyor. Eğitimleri bizzat katılan bu 2 personel akademik programı kendi kişisel tecrübelerini gerek gerek eğitimin daha kaliteli üretilmesini sağlıyor. 1500 metre rakımlı camili yaylası’nda tıpkı hakkari’deki şırnak’taki silah arkadaşları gibi kayalık arazide tırmanıyor, sürüyor, engel aşıyor. Gezi müdürlüğünden parmağını tetikten ayırmıyor. Gülen, bu ürünler sayesinde askerlerimizin fiziki komisyonlarının en üst düzeye çıkması sağlanıyor. Böylece personelin töre bölgelerinde karşılaşabilecek durur, her duruma hazır hale gelmesi amaçlanıyor. Mayın ve patlayıcı maddeler konusunda verilen eğitim, okuldaki eğitimin en önemli parçalarından gelip burada bütün personel mayın ve el yapımı patlayıcı maddeler konusunda eğitime tabi tutuluyor. Hayırlı el yapımı patlayıcı parkurunda erbaş ve erler ile muhtemel mayın ve el yapımı patlayıcı maddeleri arazide arayıp bulmak için bilgi teknikerliği bulduklarında uygun 1 şekilde işaretlerini ve emniyet altına almaları öğretiliyor.
Uzaktan komutalı ateşleme düzeneği toplantılara karşı da görevlendirilen personele moda, elektronik karıştırıcılar mm nasıl kullanılacağı gösteriliyor işte bu eğitimler ve elektronik karıştırıcılar sayesinde iç güvenlik harekatı alanındaki edilen mayın ve parti için önemli durum. Personele zarar vermeden imha ediliyor. Tamam da eğitimin diğer önemli 1 aşaması ise ateş ediyorum iyi 1 daha kanada okulları da eğitim alan tüm kursiyerler, 3 güvenlik harekatında karşılaşabilecek. 1 durumla ilgili artış nedir? Gerçek mermi, kullanılan ve harekat arazisi ve benzeri arazide gece gündüz bizzat uygulamalı olarak katılıyorlar.
Böylece personelin gece ve gündüz şartlarında ateş altında ilerlemesi sürpriz hediye satış alanından geçişleri ve teröristin ateş baskısı altında hukukun ateş altına alınabilmesi, bu kendine güvenin artırılması sağlanıyor. Hiçbirimiz harekat alanında teröristlerle temas deki hareket kartları ise tüm eğitimler süresince uygulama gerçekleştiriliyor.
Müdür kalkan, 4 yılında dünyada eşi benzeri bulunmayan çok amaçlı 1 engel parkuru da yer almakta. Kursiyerler, 127 farklı evden çevresinde oluşan karaburun özelliğinden katından gecelik rus 1 plan dahilinde geçiliyor.
Güngördü 9. O zamanda okunmalı ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen ürünler değerli oluşuyor.
Komando okulunda komando adayları boğaz köprüsünden 10 metre daha yüksek olan 76 metrelik kulede suya ve karaya halatla ile eğitimlerinin yanı sıra tam teçhizatlı olarak tırları eğitimlerine tabi tutuluyor. Burada fiziksel kondisyonu yanı sıra kursiyerlerin korkularını gelmek, ani karar verme mutluluğunu geliştirmek ve onlara güven duygusu kazandırmak bekleniyor.
Komutanlık verilen zorlu eğitimin son safhasında ise iç güvenlik tatbikatları oluşturuyor, iç güvenlik tatbikatları, iç güvenlik harekat alanına benzer araziler de kesintisiz olarak 12 gün süreyle icra ediliyor.
Kursiyerler günde ortalama 10:15 kilometre olmak üzere toplam 120 ve 180 kilometre arasında sırtlarında 30 05:40 kg yükle edilebilecek şekilde etkiliyor. En son 10 günde 34 saat olacak şekilde kışın eksi 25 derecelere yazın artı 35 derecelere bağlantılarda eğitime tabi tutuluyor. Böylece teröristlerde her türlü gittinmi? Coğrafya şartlarında mücadele edebilecek hale geliyor. Tatbikatlarda ile iç güvenlik harekatında karşılaşılabilecek helikopterle yaralı tahliyesi personel indirme malzeme bulmak, ilk mali’de, lise copter kullanılarak uygulamalar.
Kursiyerlerin olası her duruma hazır olmaları için gereken tüm tedbirler alınmakta. Tatbikatın belirli olmayan 1 safhasında idman faaliyetleri bilerek taksit olarak personel 48 saat süreyle aç bırakılıyor ve elindeki birçok malzeme ile hayatını idame ettirmesi sağladılar.
Bu gerçek aldığı 2 buçuk aydır zorlu eğitimin ardından kendisi edilecek. Her turlu kurulduğu yerine getirmiyor. Antik mısır düzenlenen basın turunda ben ülkemizin ne denli zor ve ciddi 1 eğitimden geçerek operasyon bölgelerine gönderildiği ortaya koymuş oldu. Evlatlarının aldığı eğitimi gören anne babaların yönetimi su serpildi. Basın turunun ikinci gününde basın mensuplarına genelkurmay başkanı orgeneral yaşar büyükanıt ve kara kuvvetleri komutanı orgeneral ilker başbuğ tarafından türk silahlı kuvvetleri’nin terörle mücadelesi ve iç güvenlik harekatı’nda görevlendirilen kullandı. Birliklerinin yeniden teşkilattan edilmesine ilişkin 1 basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında türk silahlı kuvvetlerinin yeni stratejisi açıklandı. Basın toplantısında genelkurmay başkanı orgeneral yaşar büyükanıt, pkk ile mücadele konusunda kuzey ırak’a yapılacak 1 operasyonun. Örgüt kurma yönünde çok büyük fayda sağlayacağını tarih etti. Genelkurmay başkanı, terörün sadece silahla mücadele 1 gemi 1 şey değil, sosyolojik, ekonomik, psikolojik boyutları olduğuna dikkat çekerek, eş zamanlı mücadelenin önemini vurguladı. Orgeneral yaşar büyükanıt, pkk’nın dolaylı veya dolaysız olarak kimi ülkeler tarafından desteklendiğini söyledi. Teröre vurulacak en önemli darbelerden birinin işbirlikçilerin tesise sadece getirilmesi olduğuna değinen genelkurmay başkanı orgeneral yaşar büyükanıt. Teröre karşı gösterilmesi gereken toplumsal refleksin ise demokratik, şiddetten uzak ve yasalara saygılı olması gerektiğini belirtti. Basın toplantısında konuşan kara kuvvetleri komutanı orgeneral ilker başbuğ da önemli açıklamalarda bulundu. Kara kuvvetleri komutanı orgeneral ilker başbuğ, terörle mücadelede devamlılık sağlamanın ancak uzmanlıkla mümkün olabileceğine dikkat çekti ve 2000 8/5 ayından itibaren büyük subaylığı 2009 sonundan itibaren de erde erbaşların komando tugayları da silah altına alınmayacağını söyledi. Bölgede aynı hikaye başvurun el yapımı patlayıcı ile yapılan eylemlerdeki artışa dikkati çekerek. Iç güvenlik harekatına ilişkin bazı istatistiki bilgileri de ilk kez açıkladı.
Komandolar artık operasyon bölgesine gitmek için izin sayılıyor. Cesuruz hazırız

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eğirdir Dağ ve Komando Okulu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Asker TV | Askeri, Güvenlik ve Savunma Sanayii Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin