1. Haberler
  2. TSK
  3. Jandarma Komando Arama Kurtarma Taburu İcra Edilen Diğer Faaliyetler

Jandarma Komando Arama Kurtarma Taburu İcra Edilen Diğer Faaliyetler

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İcra Edilen Diğer Faaliyetler

Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü ve Gece Kayakla Meşaleli İniş Gösterisi Faaliyeti (03 – 05 Ocak 2014)

Jandarma Genel Komutanlığının 175’inci Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı Jandarma Komando Arama Kurtarma Tabur Komutanlığınca Kars ili Sarıkamış ilçesinde 03 – 05 Ocak 2014 tarihleri arasında Sarıkamış yürüyüşüne iştirak ile yürüyüş esnasında Jandarma Genel Komutanlığı ve Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığını tanıtıcı pankart açılması ve kayak pistinde meşaleli iniş yapılması faaliyeti planlanmıştır.

04 Ocak 2014 tarihinde Sarıkamış Kayak Merkezinde kayaklı meşaleli iniş faaliyeti icra edilmiştir.

05 Ocak 2014 tarihinde Sarıkamış ilçesinden yürüyüş başlangıç noktası olan Yürüyüş Tepeye araçlı intikal edilmiş, akabinde yürüyüş tamamlanarak Sarıkamış Şehitliğindeki tören alanına varılmıştır.

08 Mart Dünya Kadınlar Günü Faaliyeti (08 Mart 2014)

Jandarma Genel Komutanlığının 175’inci Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı Jandarma Komando Arama Kurtarma Tabur Komutanlığı Dağcılık ve Sualtı Timleri ile dört bayan jandarma astsubay tarafından 08 Mart Dünya Kadınlar Günü temalı pankartın Boğaziçi Köprüsüne asılması ve köprüden iniş faaliyeti icra edilmiştir.

Bingöl ve Erzincan Üniversitelerinde Deprem Bilgilendirme Faaliyeti (08 Mart 2014)

Jandarmanın 175’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında; 06 Mayıs 2014 tarihinde Bingöl ve 09 Mayıs 2014 tarihinde Erzincan Üniversitelerinde deprem anında icra edilen faaliyetlerle ilgili sunum yapılmış, özel malzeme sergisi açılmış, Dağcılık ve Köpekli gösteri yapılmıştır.

Efes-2014 Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatına İştirak (29 Mayıs 2014)

Ege Müşterek Özel Görev Kuvveti (EMÖGK) K.lığını teşkil eden birliklerin müşterek harekât ve harbe hazırlık yeteneklerini geliştirmek maksadıyla 05 Mayıs-05 Haziran 2014 tarihleri arasında Efes-2014 Müşterek fiili Atışlı Tatbikatı icra edilmiştir.

Tatbikata JAK Tb.K.lığından (1) Dağcılık Timi iştirak edilmiş olup, bu kapsamda; senaryo gereği, arazide mağdur durumda bulunan biri yaralı iki kazazedeyi kurtarmak için vinçli helikopter ile olay bölgesine gelinmiş, havada asılı vaziyette 3 personel fast drop yöntemi ile bir personel de helikopter vinci ile kazazedelerin yanına inmiş, yaralı kazazede sedyeye konularak bir personel eşliğinde vinç ile helikoptere alınmıştır. (Senaryo gereği tatbikatın o günkü bölümünün bitimini müteakip, arazide kalan 3 personel ve diğer kazazede karayolundan araç ile alınmıştır.)

JÖAK.lığı JAK Tb.K.lığı Dağcılık Timleri Tarafından Cezayir Milli J.K.lığı Özel Müdahale Birliği Personeline 03-14 Kasım 2014 Tarihleri Arasında Verilen “Dağlık Ve Ormanlık Alanda Arama Kurtarma Eğitimi, Eğitim Esnasında 10 Kasım 2014 Tarihinde Niğde İli , Çamardı İlçesi , Aladağlar’da İcra Edilen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Dağ Yürüyüşü ve Zirve Tırmanışı” (03-14 Kasım 2014)

Türkiye-Cezayir dış ilişkiler ve yurt dışı geçici görev uygulama planı kapsamında Cezayir Milli J.K.lığı Özel Müdahale Birliği’nde görevli personele 03-14 Kasım 2014 tarihleri arasında JÖAK.lığı JAK Tb.K.lığı Dağcılık Timleri tarafından “Dağlık ve ormanlık alanda arama kurtarma eğitimi” verilmiştir.

Eğitime Cezayir Milli J.K.lığı Özel Müdahale Birliği’nde görevli (1) Subay, (2) Astsb ve (3) uzman jandarma olmak üzere toplam (6) personel katılmıştır.

Eğitimin 07-12 Kasım 2014 tarihleri arasında Niğde/Aladağlar bölgesinde icra edilen bölümünde 10 Kasım 2014 günü JÖAK.lığı JAK Tb.K.lığı Dağcılık timlerinde görevli personel ile Cezayir Milli J.K.lığı Özel Müdahale Birliği personeli tarafından Aladağlar bölgesinde “10 Kasım Atatürk’ü Anma Dağ Yürüyüşü ve Zirve Tırmanışı” icra edilmiştir.

Ayrıca Atatürk Haftası kapsamında, 13 Kasım 2014 günü Cezayir Milli J.K.lığı Özel Müdahale Birliği personeline Anıtkabir gezisi tertip edilmiş, Cezayir personeli ile birlikte Atatürk mozolesine çiçek konularak saygı duruşunda bulunulmuştur.

Sarıkamış Şehitlerinin 100’üncü Yıl Anma Etkinlikleri (02-05 Ocak 2015)

Kars ilinde 02-04 Ocak 2015 tarihleri arasında, Sarıkamış Şehitlerinin 100’üncü yıl anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” faaliyetinde mevcut birlikleri takviye etmek maksadıyla JÖAK’lığından (1) Dağcılık Timi 02-05 Ocak 2015 tarihleri arasında Kars İl J.K.lığı harekât kontrolüne verilmiştir.

Faaliyet kapsamında; 03 Ocak 2015 tarihinde “Meşaleli Kayak Gösterisi”, 04 Ocak 2015 tarihinde “Şehitleri Anma Yürüyüşü” faaliyetine iştirak edilmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Jandarma Komando Arama Kurtarma Taburu İcra Edilen Diğer Faaliyetler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Asker TV | Askeri, Güvenlik ve Savunma Sanayii Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin