JSGA Kitap Okuma Rekoru

Jandarma Teşkilatının 178’nci Kuruluş Yıldönümü ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle, 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 11.00’da JSGA Stadyumunda, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve JSGA Başkanlığı personel ve aileleri, Subay ve Astsubay adayı öğrenciler ile erbaş ve erleri, yazar Ömer GÜRDAL’ın “Ayyıldız Ruhu” isimli kitabını okuyarak, “BİR YAZARIN KİTAP DİNLETİSİNE EN FAZLA SAYIDA OKUR KATILIMI” rekor denemesi icra edilmiştir.

Daha önceden (5.406) katılımlı olan rekor, (5.754) kişinin katılımıyla başarılı bir şekilde kırılmış, faaliyet Guinness tarafından da onaylanarak resmiyet kazanmıştır. Buna göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde icra edilen söz konusu faaliyet “2017 Yılı Guinness Rekorlar Kitabı”na girmeye hak kazanmıştır.

Faaliyeti müteakip okunan kitaplar, okuyucular tarafından imzalanmış olup, güzel ülkemizin farklı illerinde öğrenim gören gençlerimize, Jandarma Genel Komutanlığının bir armağanı olarak gönderilecektir.

askeradmin

Işıkları Kapat

Hata Bildir

JSGA Kitap Okuma Rekoru

JSGA Kitap Okuma Rekoru

Anasayfa » Jandarma » JSGA Kitap Okuma Rekoru

28.03.2018 tarihinde eklendi kişi izledi 

Yorumlar

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Dereceye giren Teğmen adaylarının duygulandıran tercihleri

Dereceye giren Teğmen adaylarının duygulandıran tercihleri 08.08.2019 tarihinde eklendi - kişi izledi

Kanun Ordusu “JANDARMA”

Kanun Ordusu “JANDARMA” 10.07.2019 tarihinde eklendi - kişi izledi

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.