TSK 2021 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ

Başvuru yapmak için tıklayınız.

2021 YILI DIŞ KAYNAK SB KILAVUZU indirmek için tıklayınız.

 

2021 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay alım ilanı Türk Silahlı Kuvvetlerince yayımlandı. Öğretmen ve mühendis sınıflarına da alım yapılacak.

 

Türk Silahlı Kuvvetlerine, Kuvvet Komutanlıklarında/Milli Savunma Üniversitesinde görevlendirilmek üzere 2021 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı temin edilecek. Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 491, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için 43, Hava Kuvvetleri Komutanlığı için 5 kontenjan açıldı.

 

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Adaylar ön başvurularını 28 Kasım 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklar. Şahsen, posta kanalı ile, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Kara Kuvvetleri Komutanlığına açılan 491 kontenjanın 368’i muharip sınıf için iken, mühendis, öğretmen ve sağlık sınıfı için 123 kontenjan ayrıldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için ayrılan 43 kontenjanın tümü mühendis ve öğretmen sınıfı içindir.

 

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.