Türkiye’nin En Büyük Askeri Gemisi Anadolu’da Geri Sayım!

Youtube kanalımıza abone olun: ►https://goo.gl/USTWfS
Whatsapp ve BİP iletişim Numaramız: ►+90 530 850 4500
Asker TV Canlı Yayın: ►http://www.askertv.com/canli-yayin
Instagram: ►https://www.instagram.com/askertv
Facebook: ►https://www.facebook.com/AskerTV
Twitter: ►https://twitter.com/askertv
Telegram: ►https://t.me/askertv
İnternet sitemiz: ►http://www.askertv.com

Tuzla’da bulunan Sedef Tersanesi’nde, Türkiye’nin ilk Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu’nun inşası devam ediyor.

Asıl kabiliyeti çok sayıda hafif ve ağır zırhlı araç taşıma ve çıkarmadır. Helikopter ve uçak iniş ve kalkışına uygun bir güverte yapısı olan Anadolu, Türk Deniz Kuvvetlerinin hareket kabiliyetini önemli ölçüde artıracak.

Anadolu; askeri araç, helikopter ve uçak taşımasının yanı sıra insani yardım operasyonlarında da kullanılabilecek. 5 bin mülteci tahliyesini gerçekleştirebilecek kapasitede olan gemi, yakıt ikmali yapmadan Türkiye’den Amerika’ya kadar gidip gelebiliyor.

Gemi içerisinde tam teşekküllü iki ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, yanık ünitesi, 32 yatak kapasitesine sahip tıbbi alanlar, karantina ve enfeksiyon odaları da yer alacak. Gemide toplam 1223 askeri personelin görev alması bekleniyor.

İnşasına 2015 yılında başlanan geminin, 2020’nin son çeyreğinde bitirilerek Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilmesi planlanıyor. Anadolu, dünyanın en gelişmiş Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemilerinden biri olacak.

askeradmin

Işıkları Kapat

Hata Bildir

Türkiye’nin En Büyük Askeri Gemisi Anadolu’da Geri Sayım!

Türkiye’nin En Büyük Askeri Gemisi Anadolu’da Geri Sayım!

Anasayfa » Deniz Kuvvetleri » Türkiye’nin En Büyük Askeri Gemisi Anadolu’da Geri Sayım!

07.07.2020 tarihinde eklendi kişi izledi 

Yorumlar

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

100. YILINDA SAVUNMA SANAYİİ

100. YILINDA SAVUNMA SANAYİİ 29.10.2023 tarihinde eklendi - kişi izledi

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.