TSK Spor Faaliyetleri

TSK SPOR FAALİYETLERİ

2013-2014 Yılı Türkiye Atletizm Birinci Liginde, TSK Spor Gücü Atletizm Takımı, sekiz takım arasında takım halinde lig şampiyonluğu elde etmiştir.

TSK Spor Gücü Komutanlığı Boks Takım’ından; J.Öğ.Yzb.Hamza KAHRAMAN ve P.Er Çetin ÖZDEMİR 16 sporcu arasında sıkletlerinde Türkiye üçüncülüğü elde etmişlerdir.

TSK Koşarak Hedef Bulma Takımı 26-27 Nisan 2014 tarihinde Türkiye Şampiyonası (Final)na iştirak etmiş ve bayan ve erkeklerde beş kategoride takım birinciliği, genç bayanlar kategorisinde takım ikinciliği elde etmiştir.

Hakkımızda

Değerli ziyaretçilerimiz,

Bu site, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ulusal spor faaliyetleri ve 1949 yılında üye olduğu Uluslararası Askerî Sporlar Konseyi (CISM) kapsamında yürütmekte olduğu faaliyetlerini tanıtmak ve kamuoyunu bilgilendirmek maksadı ile kurulmuştur.

tsk-spor-hakkimizda

Tarihçe

ASKERİ SPORLARIN TARİHÇESİ

Uluslararası Askerî Sporlar Konseyi (CISM), üye ülkelerin Silahlı Kuvvetleri arasında dostane ilişkiler geliştirmek, beden eğitimi ve sportif etkinlikleri teşvik etmek, desteklemek ve evrensel barışa katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir organizasyondur.

CISM, 18 Şubat 1948’de Nice’de (Fransa) kuruldu. 2’nci Dünya Savaşını müteakip, Müttefik Kuvvetler Spor Konseyi ikinci organizasyonunu Berlin’de icra etmiştir. Özellikle batı ve doğu Avrupalı Müttefikler uyum içinde birbirleri ile mücadele ettiler. Maalesef, siyasi anlaşmazlıklar yüzünden Müttefik Kuvvetler Spor Konseyi 1947 yılında faaliyetlerine son verdi, fakat ertesi yıl CISM’in kurulması ve global bakış açısının doğması ile yeniden şekillendi.

uluslararasi-askeri-sporlar-konseyi-cismuluslararasi-askeri-sporlar-konseyi-cism-2

Faaliyetler

TSK’NIN ULUSLARARASI SPOR FAALİYETLERİ

Türk Milli Kickboks takımında yer alan 84 kilogram sıkletindeki sporcumuz Hv.P.Er İbrahim BAĞLI, 16-24 Kasım 2014 tarihleri arasında Slovenya’nın Maribor şehrinde icra edilen Avrupa Kickboks Şampiyonası’nda Kick Light kategorisinde Avrupa ikinciliği elde etmiştir.

Tamamı askeri personelden teşkil edilen 4 x 400 metre bayrak Türk Milli Takımı 24-28 Temmuz 2014 tarihleri arasında Cluj / ROMANYA’da icra edilen Balkan Şampiyonasına iştirak etmiş; 12 ülke arasında Türkiye Balkan Şampiyonu olmuş, ayrıca P.Kd.Çvş.Yavuz CAN 400 metre yarışında 19 sporcu arasında Balkan Şampiyonu olmuştur.

29 Ağustos-07 Eylül 2014 tarihleri arasında Ekvator’da 25 ülkenin katılımıyla icra edilen Uluslararası Askeri Sporlar Konseyi (CISM) İkinci Dünya Harbiyeli Oyunları’nda Harbiyeli Koşarak Hedef Bulma Takımı 14 ülke arasında Dünya üçüncüsü olmuştur.

Uluslararası Atış Federasyonu (ISSF) faaliyet programında yer alan “Tüm Branşlar Atıcılık Dünya Şampiyonası”na (06-20 Eylül 2014 – Granada / İspanya) Kr.Plt.Ütğm.Fatih KAVRUK, J.Bçvş.Yusuf DİKEÇ, Uçk.Bkm.Kd.Bçvş.Murat KILIÇ ile iştirak edilmiştir. Türk Milli Takımı, 25 m Standart Tabanca branşında takım tasnifinde 19 ülke arasında Dünya üçüncüsü olmuştur.

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

ASELSAN Mehmetçiğin yanı başında

ASELSAN Mehmetçiğin yanı başında 13.01.2024 tarihinde eklendi - kişi izledi

TSK 2021 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ

TSK 2021 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ 08.11.2021 tarihinde eklendi - kişi izledi

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.