Yıkımı Yapılacak Türk Silahlı Kuvvetleri Binaları

YIKIMI YAPILACAK TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ BİNALARI

  1. Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer alan, deprem dayanımı zayıf olduğundan yıkım kararı alınmış ancak yıkılmamış bina/tesislerin yıkım işleminin yapılabilmesi amacıyla; Milli Savunma Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında 13 Ağustos 2012 tarihinde imzalanan protokol kapsamında 301 adet binanın yıkımı planlanmış, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2012-2013 yılları arasında 257 adet binanın yıkım işlemi gerçekleştirilmiştir.
  2. Geçmiş yıllarda yıkımı gerçekleştirilememiş 44 adet ve Kuvvet Komutanlıklarınca tespit edilen 66 adet olmak üzere toplam 110 adet binanın daha yıkımına yönelik, Genelkurmay Başkanlığınca başlatılan girişimler neticesinde 16 Eylül 2014 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında yeni bir protokol imzalanmıştır.
  3. Söz konusu protokol kapsamında; Genelkurmay Başkanlığına ait iki adet, Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait 18 adet, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait iki adet ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait 25 adet olmak üzere toplam 47 adet binanın yıkım işlemi gerçekleştirilmiş, Protokol kapsamında 63 adet binanın yıkımına yönelik faaliyetler ise devam etmektedir.

 

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.